Nocny bieg charytatywny – „Ludzki gest dla Reni”

Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Spynacz” w Legnicy, nasza Parafia organizuje w dniu 15 października 2016r. akcję charytatywną pod nazwą: „Ludzki Gest dla Reni”.

W ramach tej akcji zorganizowanych będzie wiele działań mających na celu zebranie funduszy na operację dla chorej na nowotwór Renaty Łukasiewicz.

Zapraszamy serdecznie wszystkich biegaczy, miłośników różnych dyscyplin sportowych, amatorów, dzieci, młodzież, całe rodziny, seniorów i wszystkich chętnych wspomóc nas w uratowaniu życia Reni Łukasiewicz w dniu 15 PAŹDZIERNIKA 2016r. na niżej wymienione imprezy:

 

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY
START: 17.00-19.00

Chcąc  wziąć  udział w charytatywnym maratonie ZUMBY należy wpłacić dobrowolną opłatę do puszki w dniu maratonu. (min. 20zł). Udział w charytatywnym maratonie ZUMBY jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu, który jest umieszczony do pobrania na stronie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania maraton zumby

 

CHARYTATYWNY MARATON ROWERÓW STACJONARNYCH
START: 17.00-19.00

Co najmniej dwie godziny potrwa sobotni maraton pn. „Ludzki Gest dla Reni” na rowerach stacjonarnych w świetlicy przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Wpisowe zasili konto chorej na nowotwór Renaty Łukasiewicz, dla której zbieramy fundusze na operację. 
Blisko 20 rowerów z sieci klubów Fitness Academy Express będzie czekać na zawodników w sobotę od godz. 17.00 w świetlicy przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (u ks. Gacka). 

Udział w maratonie może wziąć każdy, wystarczy, że wsiądzie na jeden ze stacjonarnych rowerów ustawionych w ww. świetlicy, a za każdy przejechany kilometr nasi Sponsorzy zapłacą 6 zł. „Trening” będzie prowadzony przy rytmicznej muzyce i kolorowych światłach. Taka atmosfera ponoć motywuje i pozwala zapomnieć o zmęczeniu. Uczestników w maratonie będą wspierać instruktorzy z Fitness Academy Express w Legnicy.

Udział w charytatywnym maratonie rowerów stacjonarnych jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu, który jest umieszczony do pobrania na stronie.

Całość zebranych środków zostanie przekazana dla chorej Renaty.

1111

 

W trakcie imprezy każdy będzie mógł sobie zrobić analizę składu ciała dzięki profesjonalnemu Aalizatorowi Składu Ciała TANITA, który udostępni nam Fitness Academy Express z Legnicy. To świetna okazja, że sprawdzić ile nasze ciało zawiera taki tłuszczowej, a ile mięśni, itd.

 

CHARYTATYWNY BIEG NOCNY
START: 19.30

Bieg odbędzie się w dniu 15 października 2016 r.

Trasa biegu będzie przebiegała drogami osiedlowymi osiedla „Piekary” w Legnicy.

Długość trasy wynosi 3 km. Start ustala się na godzinę 19:30 z terenu przy Świetlicy Środowiskowej dla Dzieci i Młodzieży „Bartek” zlokalizowanej obok kościoła Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, przy ulicy Sikorskiego 1. O godzinie 19.15 zacznie się rozgrzewka przed biegiem.

 

Bieg będzie odbywać się następującą trasą:

– drogą wewnętrzną do ulicy Armii Krajowej,

– ulicą Armii Krajowej do ulicy Sikorskiego,

– ulicą Sikorskiego do Ronda Niepodległości,

– na Rondzie Niepodległości w prawo na ulicę Piłsudskiego,

– ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sudecką,

– ulicą Sudecką do prowizorycznego ronda na ulicy Sikorskiego,

– ulicą Sikorskiego do miejsca docelowego (meta)

Meta biegu usytuowana zostanie na tym samym terenie gdzie start.

 

Chcąc wziąć udział w charytatywnym BIEGU należy wpłacić wpisowe w wysokości minimum 20zł.

W przypadku zapisów internetowych prosimy o dokonanie przelewu :

Tytuł przelewu: (Imię i nazwisko uczestnika) Nocny bieg charytatywny – Ludzki gest dla Reni

PKO BP II O/LEGNICA
76 1020 3017 0000 2102 0019 9174

W przypadku zapisów na miejscu, wpisowe wpłacamy przy zgłaszaniu zawodnika w wysokości minimum 20zł. Udział w charytatywnym BIEGU jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu, który jest umieszczony do pobrania na stronach: www.spynacz.pl lub www.nspj.legnica.pl

 

Zgłoszenia do udziału w biegu są przyjmowane poprzez stronę internetową www.spynacz.pl oraz www.nspj.legnica.pl, w dniu 09 października 2016r. w Biurze Stowarzyszenia „Spynacz” przy ulicy Sikorskiego 1 w Legnicy oraz przy starcie w dniu biegu, od godziny 17:30-19.00.

ZAPISY : 

 

Uczestnikiem biegu może być każdy, kto do dnia 15 października 2016 r. ukończy 18 rok życia.

Uczestnikiem małoletnim może być każdy, kto do dnia 1 października 2016 r. ukończył 16 rok życia i przedstawi pisemną zgodę prawnego opiekuna do udziału w biegu.

Uczestnicy poniżej 16 roku życia mogą przebywać na trasie biegu tylko i wyłącznie pod opieką prawnego opiekuna.

Weryfikacja uczestników odbędzie się w dniu biegu, w okolicach startu.

Każdy powinien posiadać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

Podczas odbioru pakietu startowego zawodnicy zobowiązani są do podpisania oświadczenia, że są świadomi zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem w biegu oraz że ich stan zdrowia pozwala na udział w tym biegu. (Oświadczenie jest do pobrania na ww. stronach internetowych).

Udział w charytatywnym maratonie rowerów stacjonarnych jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu, który jest umieszczony do pobrania na stronie.

Spośród wszystkich uczestników biegu zostanie wylosowany jeden kurs nauki jazdy na wybraną przez siebie kategorię, który ufundował Ośrodek Szkolenia Kierowców Extreme Nauka Jazdy w Legnicy oraz dwa vouchery na wycieczkę ufundowane przez Biuro Turystyczne Zawisza Travel z Legnicy.

 

BIESIADA PATRIOTYCZNA
START: 20.30-22.00

W godzinach od 20.30 do 22.00 na placu przy kościele będą przygotowane namioty oraz ekran gdzie przy ognisku odbędzie biesiada patriotyczna polegająca na wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych.

Po nocnym charytatywnym biegu będzie można odpocząć przy muzyce oraz ognisku, gdzie będą czekać na wszystkich kiełbaski, ciepła herbata, kawa oraz ciasto i grzaniec.

Znalezione obrazy dla zapytania śpiewanie przy ognisku

Wszystkie zebrane w tym dniu środki finansowe zostaną przekazane na operację i leczenie Renaty Łukasiewicz.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólną zabawę, a poprzez zwykły LUDZKI GEST do wsparcia naszej akcji!!! 🙂

 

 

KILKA SŁÓW O RENACIE ŁUKASIEWICZ

 

Nikt z nas nie jest gotowy, aby stanąć do walki o własne życie. W takiej sytuacji znalazła się Renia. To wyjątkowa osoba, w której nigdy nie zamiera nadzieja i która przez wiele lat tą nadzieją obdarza nas wszystkich. Zawsze uśmiechnięta, zawsze pogodna, nigdy nie zadziera nosa i na nikogo krzywo nie patrzy. Cała Renia…

photo_3

Renia od 6 lat walczy z ciężką chorobą nowotworową. W listopadzie 2010 roku, zdiagnozowano u niej raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. Przeszła ciężkie leczenie, chemioterapię, operację i radioterapię. Wydawało się, że wszystko będzie dobrze. Miała swoje marzenia, plany i apetyt na życie….

photo_2

photo_1

Renia sama wychowuje syna, którego bardzo kocha i chciałaby być przy nim kiedy dorasta.

W lutym 2016 roku, nastąpił nagły i gwałtowny nawrót choroby. Podczas specjalistycznych badań wykryto u Niej przerzut do kości łopatki naciekający na otaczające mięśnie. Lekarze okazali się być bezsilni, zaproponowali jedynie opiekę paliatywną.

photo_4

Po długich i żmudnych poszukiwaniach udało się jej znaleźć klinikę w Marburgu specjalizującą się w leczeniu nowotworów innowacyjną metodą krioablacji.

Po konsultacji specjaliści zdecydowali się podjąć leczenia. Jest szansa na wyleczenie i uratowanie życia!

photo_5

Koszt operacji w zależności od ilości koniecznych zabiegów może wynieść 30.000 EUR.

Z uwagi na ekspansywny rozwój choroby konieczne jest szybkie podjęcie leczenia, a to niestety pochłania ogromne kwoty, które wielokrotnie przewyższają jej dochody.

Prosimy o wsparcie w tej nierównej walce o życie.

Wiemy, że zwykły LUDZKI GEST jest w stanie sprawdzić cuda i dlatego jeżeli możecie pomóc, prosimy o wpłaty na konto:

PKO BP IIO/LEGNICA

Nr rachunku: 76 1020 3017 0000 2102 0019 9174

w tytule: „LUDZKI GEST DLA RENI”

Pamiętajmy, że każda złotówka może być tą, która ocali życie!

 

Pliki do pobrania:

 

 

 

Sponsorzy


zawisza-pomaranczowe winkelmann-_logo oskextreme_logo-page-001 logo_edmel logo-mercuslogistyka arleg_cmyk

.

Partnerzy


logo_fitnes_academylogo_wersja-z-haslem2logo_str_glownafoto fb_img_1446161252117_resized logo orginal-idealny logo20