Akcja charytatywna „Ludzki gest dla Reni” – Podsumowanie

Akcja charytatywna „Ludzki gest dla Reni”

W sobotę 15 października w naszej parafii odbyła się akcję charytatywną pod nazwą: „Ludzki Gest dla Reni”. W ramach tej akcji odbył się m.in. maraton zumby, maraton rowerów stacjonarnych oraz nocny bieg na dystansie 3 km. Całość spotkania zakończyła biesiada patriotyczna przy ognisku. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie operacji chorej na nowotwór Renaty Łukasiewicz.

Renata Łukasiewicz od 6 lat walczy z ciężką chorobą nowotworową. W listopadzie 2010 roku, zdiagnozowano u niej raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. Przeszła ciężkie leczenie, chemioterapię, operację i radioterapię. Wydawało się, że wszystko będzie dobrze. W lutym 2016 roku, nastąpił nagły i gwałtowny nawrót choroby. Podczas specjalistycznych badań wykryto u Niej przerzut do kości łopatki naciekający na otaczające mięśnie. Lekarze okazali się być bezsilni, zaproponowali jedynie opiekę paliatywną.

Po długich i żmudnych poszukiwaniach udało się jej znaleźć klinikę w Marburgu specjalizującą się w leczeniu nowotworów innowacyjną metodą krioablacji.

Po konsultacji specjaliści zdecydowali się podjąć leczenia. Jest szansa na wyleczenie i uratowanie życia. Koszt operacji w zależności od ilości koniecznych zabiegów może wynieść 30.000 EUR. Prosimy o wsparcie.  Pamiętajmy, że każda złotówka może być tą, która ocali życie!

 

PKO BP IIO/LEGNICA

Nr rachunku: 76 1020 3017 0000 2102 0019 9174

w tytule: „LUDZKI GEST DLA RENI”