Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywane Bożym Ciałem to jedno z najważniejszych świat w Kościele Katolickim. Ulicami wsi, miast i miasteczek wierni poprzez uczestnictwo w procesjach eucharystycznych publicznie manifestowali swoją wiarę. W naszej parafii uroczystości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 11.15. Eucharystii w intencji mieszkańców osiedla Piekary, przewodniczył bp Marek Mendyk. Po Mszy św.  zgromadzeni w świątyni wierni w uroczystej procesji przeszli do czterech ołtarzy, przy których odczytane były fragmenty Ewangelii mówiące o ustanowieniu Eucharystii. Nasza parafia tradycyjnie już procesję zorganizowała wraz z parafią Podwyższenia Krzyża św. Dlatego też, dwa ołtarze przygotowała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, a kolejne dwa parafia Podwyższenia Krzyża św.