Biskup z Syrii gościł w naszej parafii

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Biskup diecezji Latakia w Syrii Antoine Chbeir, odwiedził naszą parafię. Uczestniczył we Mszy św. a także przewodniczył procesji eucharystycznej. Podczas wygłoszonej homilii mówił m.in. o trudnej sytuacji, która ciągle panuje na Bliskim Wschodzie. Mówił także o pomocy, jaka dociera do Syrii, zwłaszcza organizowanej przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie – o żywności, produktach higienicznych, pomocy finansowej dla studentów czy przy odbudowie kościołów. Ksiądz Biskup dziękował także wszystkim mieszkańców Dolnego Śląska, w tym mieszkańcom Legnicy, za włączenie się w akcję „Dar dla Aleppo”. Na zakończenie pobytu w naszej parafii Biskup z Syrii prosił o modlitwę za pokój na świecie, a przede wszystkim o pokój dotkniętej wojną Syrii. Księdzu Biskupowi podczas pobytu w naszej parafii towarzyszył ks. Rafał Cyfka oraz s. Agnieszka Duda (tłumaczka) z Pomoc Kościołowi w Potrzebie.