Epilog tegorocznego pielgrzymowania

W sobotę rano (16 września) w naszej parafii gościliśmy grupę blisko 200 pielgrzymów. Byli to uczestnicy Epilogu Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej. Wyruszyli z legnickiej katedry do Legnickiego Pola, aby w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej podziękować Bogu za dar tegorocznego pielgrzymowania. Trasa pielgrzymki wiodła przez główne ulice miasta Legnicy, na osiedle Piekary, a dokładnie do naszej parafii. Tutaj odbył się pierwszy postój, podczas którego pielgrzymi wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. Robert Bielawski, który opowiedział pielgrzymom o inicjatywie „Różaniec do granic”, która rozpocznie się 7 października br. Po blisko godzinnym postoju pielgrzymi udali się w dalszą drogę, już bezpośrednio do sanktuarium w Legnickim Polu, gdzie wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył ks. Mariusz Majewski

Foto: Jędrzej Rams