Uroczystości ku czci św. Hildegardy

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Hildegardy z Bingen, w sobotę 16 września br.  2017 w Legnicy odbyły się uroczystości ku czci tej Świętej. Część wykładowa odbyła się w Centrum Spotkań Jana Pawła II w Legnicy natomiast uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Marka Mendyka sprawowana była w naszej parafii, gdzie od wielu już lat szerzony jest kult Świętej z Bingen. Warto przypomnieć, że w naszym kościele znajduje się obraz św. Hildegardy, który na namalował legnicki artysta Henryk Baca. Świętą Hildegardę, a raczej jej nauki i dietę, przywiozła z Niemiec do Legnicy pani Alfreda Walkowska, nasza parafianka, która właśnie w Legnicy stworzyła Polskie Centrum św. Hildegardy, a w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa – Stowarzyszenie św. Hildegardy.

Więcej o św. Hildegardzie na www.hildegarda.pl