Biskup Aleppo odwiedził naszą parafię

Biskup Georges Abou Khazen z syryjskiego miasta Aleppo odwiedził naszą parafię.  Odprawił  Mszę św.  w intencji pokoju w Syrii, a także spotkał się z wiernymi w auli parafialnej. Podczas swojego pobytu w naszej parafii opowiadał o ciężkiej sytuacji mieszkańców Syrii, a przede wszystkim o zniszczonym mieście Aleppo. Ksiądz Biskup dziękował także wszystkim mieszkańcom naszej diecezji za zbiórkę, jaka odbyła się na Dolnym Śląsku pod nazwą “Dar dla Aleppo”. Uczestniczyła w niej również diecezja legnicka. W sumie udało się zebrać w naszych parafiach blisko 75 tys. złotych. W całej metropolii wrocławskiej to kwota 1 miliona 100 tys. zł. Pieniądze te trafiły do szpitala św. Ludwika w Aleppo. Gość z Bilsikiego Wschodu udzielił także wywiadu Radiu Plus Legnica. Rozmowa z Księdzem Biskupem do odsłuchania na www.legnica.fm