Cząstka św. Jana Pawła II w naszej wspólnocie

Relikwie I stopnia, kropla krwi św. Jana Pawła II, w specjalnym relikwiarzu zostały uroczyście zainstalowane w naszej parafii. Uroczystość, której przewodniczył ks. Józef Lisowski Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej odbyła się we wtorek, 16 października, w dzień 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po Eucharystii w kościele została odsłonięta tablica upamiętniająca 40 rocznicę pontyfikatu i 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Na placu przy kościele natomiast posadzono dąb stulecia. Uroczystość zakończył koncert pt. „Ojczyzno ma” w wykonaniu Legnickiej Orkiestry Symfonicznej, Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen”, Chór „LCK „Madrygał” oraz chór naszej parafii a także dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Muzykę napisał Zbigniew Małkowicz, a dyrygował Benedykt Ksiądzyna.

Tekst i foto: Monika Łukaszów