Świąteczne spotkanie legniczan

„Od serca” pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Wigilia Legniczan. W tym świątecznym wydarzeniu, które odbyło się w piątek 22 grudnia, uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Byli również księża z legnickich parafii oraz przedstawiciele legnickiej Caritas. Wśród wielu zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczył także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, którzy nad tym wydarzeniem objęli honorowy patronat. Jak na spotkanie świąteczne przystało były życzenia, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem a także wigilijna kolacja. Każdy mógł posmakować barszczu, pieczonej ryby a nawet zupy grzybowej. Organizatorami wydarzenia była Międzyparafialna Stołówka Charytatywna im. św. Jadwigi, nasza parafia oraz Stowarzyszenie „Spynacz” w Legnicy. W inicjatywę zaangażowana była także grupa wolontariuszy z „Team Legnica”.