Życzenia dla naszych Kapłanów

 

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy. Nasze myśli kierujemy w tym szczególnym dniu w stronę wszystkich księży pracujących w naszej parafii.

 

Z tej okazji dziękujemy Wam Drodzy nasi Kapłani za posługę w różnych miejscach Kościoła: przy Ołtarzu, w konfesjonale, w szkole wśród grup i wspólnot parafialnych, pośród chorych, potrzebujących, przygotowujących się do Pierwszej Komunii, Bierzmowania i Małżeństwa.
Dziękujemy Wam za serce w sprawowaniu tych posług, życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, za to że wnosicie w nasze życie Chrystusa.
Jednocześnie życzymy Wam, aby Chrystus, który wybrał Was i powołał, obdarzał potrzebnymi łaskami do podejmowania codziennych zadań.
Życzymy Wam Bożej radości, aby towarzyszyła Wam w każdym dniu kapłańskiej posługi, wielu życzliwych serc ludzkich, gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny, dużo sił w pokonywaniu ludzkich słabości i przeszkód życiowych, ogromu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz Opieki Matki Bożej. Niech Duch Święty nie opuszcza Waszych serc, a Boski Zbawiciel prowadzi po pięknej, choć niełatwej drodze powołania do ludu Pana.
Do życzeń dołączamy zapewnienia o pamięci i modlitwie.

Parafianie