Stypendyści FDNT gościli w naszej parafii

Ponad 600 studentów pochodzących z różnych regionów naszego kraju w ramach trwającego ogólnopolskiego obozu stypendystów FDNT spędziła w Legnicy. Wypoczynek przebiegał pod hasłem „Pokarm na drogę”. Stypendyści w tym czasie zwiedzili nie tylko nasze miasto ale odwiedzili m.in. Krzeszów, Legnickie Pole, Karpacz a także spotkali się na wspólnotowej modlitwie w miejscu wydarzenia eucharystycznego, w kościele św. Jacka w Legnicy a w sobotni wieczór w uczestniczyli w Koncercie Wdzięczności na legnickim Rynku. W ramach pobytu w naszym mieści stypendyści odwiedzili także i naszą parafie. Jedna z grup stypendystów obozowała w znajdującej się na terenie naszej parafii SP nr 16 przy ul. Tatrzańskiej. Studenci modlili się także w naszym kościele m.in. podczas nabożeństwa Celebracji Słowa, któremu przewodniczył bp Marek Mendyk. Na zakończenie obozu w niedziele, grupa blisko 50 studentów uczestniczyła we Mszach św. podczas których opowiadali o Fundacji DNT . Po Eucharystii zostali zaproszeni na niedzielny obiad do rodzin w naszej parafii.