Różaniec do granic Nieba

Parafia NSPJ włącza się w ogólnopolską modlitwę za naszą Ojczyznę, w obronie życia.

W Polsce niemal każda rodzina może mieć bliskich, którzy odeszli jeszcze przed narodzeniem i często nikt o nich nie pamięta.
Dzieci, które nie mają imion, których nikt nie uznał, nie przygarnął – całkowicie wykluczone z rodziny. Dzieci nienarodzone, które nie przyszły na świat, bo im na to nie pozwolono. Jest też wiele dzieci, które nie przyszły na świat z przyczyn naturalnych.
Chcemy zaprosić do modlitwy, która ma pomóc ukoić ból, który nie raz pojawia się po wielu latach. 

W tym roku nie idziemy na granice, ale będziemy modlić się nad grobami naszych bliskich wyjaśnia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosi o wstawiennictwo.

W ten sposób wszystkie polskie rodziny, będą mogły przyjąć do siebie dzieci nienarodzone, a one będą mogły wreszcie poczuciu, że są członkami naszych rodzin – synami, córkami, braćmi, siostrami lub kuzynami. I że są traktowane jak inne dzieci: jako osoby, istoty ludzkie – to tak, jakby nadać im po latach obywatelstwo. Pragniemy głośno wołać o ich wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem.

Na te dni mamy też przygotowane rozważania różańcowe na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicji Lenczewskiej proponuje Agnieszka Kminikowska, specjalista od PR w fundacji Solo Dios Basta.

 

godz. 16:00 – Adoracja Pana Jezusa z Modlitwą Różańcową

godz. 17:00  Msza Święta.

 

Jeśli nie możecie być w Parafii, podejmijcie modlitwę w domach, przy zapalonej świecy.

Więcej: www.rozaniecdogranic.pl