Włoska przygoda

Objazdowa wycieczka do Włoch. Padwa, Asyż, Cascia, Ferrara, Rzym, Siena.

 

TERMIN: 6-13.05.2022

KOSZT: 900 zł + 290 euro/os

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem
  • 5x nocleg
  • 5x obiadokolacje
  • 5x śniadanie kontynentalne w tym kolacja z winem
  • pilot podczas całego wyjazdu
  • przewodnicy miejscy w wyznaczonych miastach
  • zestawy słuchawkowe podczas całego wyjazdu
  • ubezpieczenie, opłaty drogowe opłaty wjazdowe do miast

CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu ok 30-40 euro
  • bilet na metro ok 15 euro w Rzymie

ZAPISY W BIURZE PARAFII LUB W BIURZE PODRÓŻY ZAWISZA TRAVEL. 

PROGRAM:

DZIEŃ 1. 

Wyjazd z Legnicy około godziny 16:00-17:00. Przejazd w kierunku Włoch. Po drodze przerwy.

DZIEŃ 2.

Poranny przyjazd do Padwy- zwiedzanie bazyliki św. Antoniego, msza św., spacer po starym mieście – jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza, Piazza delle Erbe.

Przejazd do urokliwej klimatycznej miejscowości Ferrara spacer uliczkami. Twoja wycieczka zaczyna się od oglądania renesansowego Herkulesa i wewnętrznego dziedzińca Palazzo dei Diamanti. Idąc ulicą Corso Ercole I D’Este, odwiedzimy wewnętrzny dziedziniec zamku Estense, a następnie kontynuujemy spacer po Piazza Castello, Piazza Savonarola i Corso Martiri della Liberta. Następnie dotrzesz do Piazza Cattedrale, gdzie znajduje się romańsko-gotycka katedra św. Jerzego. Przed katedrą odkryjesz Piazza del Municipio, wewnętrzny dziedziniec dawnego pałacu książęcego. Podczas spaceru po San Romano zobaczymy stare średniowieczne ulice Ferrary, z których część stała się starym żydowskim gettem na początku XVII wieku. Sam zobaczysz że Ferrara to wyjątkowe miasteczko.

Następnie przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

DZIEŃ 3.

Wcześne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka i św. Klary, spacer po uliczkach miasta. Msza św. Przejazd do Cascia- nawiedzenie miejsca związanego z życiem św. Rity. Modlitwa przy grobie. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 4.

Wczesne śniadanie, przejazd do Rzymu. Zwiedzania miasta: Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Łuk Konstantyna, Plac Wenecki, Plac Navona ze słynną Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, Panteon, Kapitol, Zamek św. Anioła, Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5.

Wczesne śniadanie, przejazd do Rzymu. Dalsze zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie – Matka i Głowa Wszystkich Kościołów, Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra (Pieta Michała Anioła), modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, Muzea Watykańskie. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6.

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Watykanu – udział w audiencji generalnej.

Przejazd do Toskani po drodzę piękne urokliwe miejsca.

DZIEŃ 7.

Przejazd do Sieny Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo

Śniadanie, czas wolny zakupy pamiątki zdjęcia itd. ok godz 17 wyjazd

DZIEŃ 8.

Przyjazd do Legnicy w godzinach porannych, zakończenie pielgrzymki.