Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 20 czerwca 2021 r.

 

  1. W liturgii przypada dziś XII niedziela zwykła. Ostatnia Eucharystia o godz. 21.00.

  2. Nabożeństwa czerwcowe są codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

  3. W poniedziałek obok garaży pod kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środku uzyskane z demontażu zebranego sprzętu będą przekazane na wsparcie legnickich misjonarek z Wolontariatu Misyjnego Salvator.

  4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  5. Również w środę zapraszamy na konferencję z okazji 25-lecia Akcji Katolickiej w Diecezji Legnickiej na temat roli katolików świeckich w budowaniu ładu społecznego. W programie Msza św. o godz. 18.00 i wykłady: księdza profesora Jana Klinkowskiego i pana redaktora Michała Drozdka.

  6. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 Msza św. w intencji solenizantów: ks. proboszcza Jana i ks. profesora Jana. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych kapłanów.

  7. 26 czerwca o godz. 1.00 w nocy (z piątku na sobotę) zbiórka dzieci wyjeżdzających na 1. turnus kolonii do Dźwirzyna. Przypominamy, aby mieć ze sobą wypełnione i podpisane oświadczenia, które rodzice otrzymali po zebraniu w zeszłą niedzielę oraz na adresy mailowe.

  8. W sobotę w godzinach popołudniowych z wczasów w Niechorzu wracają nasi seniorzy.

  9. Legnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców zaprasza na kolejny cykl warsztatów, który odbędzie się od 25 do 27 czerwca. Ogromnym atutem programu jest dostarczanie praktycznych umiejętności: budowania relacji opartych na zrozumieniu, szacunku i dialogu, wychowania rodzeństwa bez rywalizacji, towarzyszenia nastolatkowi w trudnym czasie dorastania. Zajęcia dają możliwość odkrywania własnego potencjału jako rodzica, poznawania swoich wychowawczych atutów, refleksji nad tym co wymaga zmiany. Warsztaty są weekendowe i są nieodpłatne. Zapisy pod numerem telefonu 732 744 687.

  10. W kancelarii parafialnej można zamawiać zdjęcia z I Komunii św.

  11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.