Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 27 listopada 2022 roku

 1. W liturgii przypada dziś I niedziela Adwentu. Na Mszy o godz. 15.00 poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych; ostatnia Eucharystia o godz. 20.00.
 2. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne – ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
 3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy – wraz z lampionami, świecami – na roraty o godz. 6.30 (Msze w dni powszednie będą zatem pół godziny szybciej).
 4. Do wtorku, po wieczornej Mszy, zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wypominkowe:
       Poniedziałek 28 XI – ul. Batalionu Zośka, Batalionu Parasol, Roweckiego, Koskowicka, Izerska, Kedywu, Fieldorfa, Jankowskiego, Powstańców Warszawy, Korbońskiego
       Wtorek 29 XI – ul. Kamińskiego, Pileckiego, Szarych Szeregów, Karskiego, ulice Południowoamerykańskie oraz wypominki anonimowe i przyniesione później.
  Jeśli ktoś jeszcze chciałby włączyć się w modlitwę za zmarłych, to karty wypominkowe można pobrać w zakrystii.
 5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia wspominamy świętego Andrzeja – jest to dzień imienin naszego biskupa. Zachęcamy do modlitwy w intencji solenizanta.
 6. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź o godz. 6.30 i od 17.00. Po wieczornej Eucharystii adoracja przygotowana przez Młodzieżową Wspólnotę Emmanuel.
 7. W sobotę, po roratach, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemii Świętej w trakcie ferii zimowych w lutym. Więcej informacji u ks. profesora.
 9. W trakcie ferii zimowych, wspólnie ze Stowarzyszeniem Spynacz, organizujemy dla młodzieży wyjazd zimowy do Poznania, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Spynacza www.spynacz.pl.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.