Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 29 listopada 2020 r.

 1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Ostatnia Msza jest o godz. 20.00.

 2. W zakrystii można nabyć opłatki – ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Przy wyjściu z kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy – wraz z lampionami, świecami – na roraty o godz. 6.30 (Msze w dni powszednie będą w tym okresie rozpoczynały się zatem pół godziny szybciej).

 4. Po konsultacjach z księdzem biskupem, w związku z zagrożeniem pandemicznym, termin bierzmowania dla młodzieży z klas VIII został przełożony na luty 2021 roku.

 5. Jutro po wieczornej Mszy ostatnie nabożeństwo wypominkowe. Odczytane będą karty z ul. Kamińskiego, Pileckiego, Szarych Szeregów, Karskiego, ulice Południowoamerykańskie oraz wypominki anonimowe i przyniesione później. Jeśli ktoś jeszcze chciałby włączyć się w modlitwę za swoich zmarłych, to karty wypominkowe można pobrać w zakrystii.

 6. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź o godz. 6.30 i wieczorem od 16.00. Po Mszy o godz. 17.00 nabożeństwo przygotowane przez młodzież.

 8. W sobotę zapraszamy na Mszę i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30.

 9. W związku z pandemią nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.

 10. Rodzicom dzieci z klas III przypominamy o przymiarkach strojów w Salonie Sukien Ślubnych Ewelina przy ul. Gwiezdnej 35g. W zakrystii są do odbioru książeczki pierwszokomunijne.

 11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć kalendarze na 2021 rok przygotowane przez kleryków WSD w Legnicy.

 12. Wszystkim życzymy obfitości darów nieba na czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.